Laatst had ik een jachtmes besteld via Wish en nou weet ik dat bijvoorbeeld vlindermessen, stilletos en valmessen verboden zijn, maar dat is deze niet en het heeft maar 1 snijkant. Ongeacht is deze wel langer dan 22 cm, maar zou dat volgens de regels die ik gelezen had niet uitmaken zolang het maar binnenshuis blijft? Ik vraag me af of ik ernaast zit en of het puur willekeur is. Het gaat om deze jachtmes:
Ik breng een mes sowieso nooit zomaar ergens buitenshuis mee naartoe. Behalve een kleine mes voor camperen. Daar deze iets meer dan 28 cm lang is en ik er ook niks aan heb met bijvoorbeeld bushcraften of vissen en de kwaliteit daarvoor vast aan de wat lage kant is wilde ik het eigenlijk meer voor de sier binnenshuis in de vitrine.
Maar als de postbode deze ook niet ingepakt mag vervoeren of deze uberhaupt helaas het land niet in mag komen dan weet genoeg. Dan ben ik blij om te weten dat ik geen aankoop moet doen in het buitenland voor een echte outdoor mes van rond de €300,-
Tenzij ik deze op de beschreven manier wel binnenshuis mag bezitten en de post deze ook mag vervoeren dan vind ik het natuurlijk raar dat het geretourneerd wordt.
Of het mes onder de wet wapens en munitie categorie IV valt hangt af of er inderdaad maar 1 snijvlak is of niet. Heeft het meer dan 1 snijvlak dan mag je het thuis hebben maar niet dragen. Heeft het maar 1 snijvlak dan mag je het hebben en kun je het gebruiken om te survivalen, maar niet om mee te gaan winkelen of iets dergelijks. De feiten en omstandigheden spelen dan een doorslaggevende rol of het mag of niet.
Ik zou zeggen dat je het mes in ieder geval mag bezitten.
Wat er ook speelt in een land, laat het vooral de kinderen zijn. (Loesje)
Controleer of het mes inderdaad maar 1 snijvlak heeft. Post.Nl heeft als voorwaarden dat wapens die per post worden verstuurd niet onder de wet wapens en munitie mogen vallen. Als er inderdaad maar 1 snijvlak is heeft post.nl zich vergist en zou ik contact met hen opnemen omdat ze zich niet aan hun eigen voorwaaden hebben gehouden.
Wat er ook speelt in een land, laat het vooral de kinderen zijn. (Loesje)
Het snijvlak is niet alleen van belang maar ook de lengte.
TS heeft dat het mes iets langer is dan 28cm en valt daarom dus onder Artikel 2 Wet wapens en munitie onder b.
maestro schreef: 14 jun 2021, 11:20
Controleer of het mes inderdaad maar 1 snijvlak heeft. Post.Nl heeft als voorwaarden dat wapens die per post worden verstuurd niet onder de wet wapens en munitie mogen vallen. Als er inderdaad maar 1 snijvlak is heeft post.nl zich vergist en zou ik contact met hen opnemen omdat ze zich niet aan hun eigen voorwaaden hebben gehouden.
Ik zie op de foto 2 snijvlakken, of zie ik dat verkeerd?
==================================
Mensen struikelen niet over bergen maar over molshopen. (Confucius)