Brommobiel

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
Bok TS
Infopolitie Gast

Brommobiel

Ongelezen bericht door Bok »

Vraag: Ik rij in een brommobiel kom op een weg met het C09 bord en daaronder het bord OB55 uitgezonderd tractor, mag een brommobiel daar wel of niet rijden?
Gebruikersavatar
Frans
Beheerder
Agent-BD
Brigadier
Berichten: 17585
Lid sinds: 21 mei 2003, 12:00
Geslacht:
Leeftijd: 58
Contact:

Re: Brommobiel

Ongelezen bericht door Frans »

Als je lid wordt, deze vraag en de beantwoording daarvan is deze week uitgebreid aan de orde geweest.

Het korte antwoord:
MotoRon schreef:Brommobielen vallen onder werkingssfeer van bord C9, omdat ze in de omschrijving van bord C9 specifiek worden vermeld (net zoals ruiters,vee en wagens, die ook niet met een afzonderlijk symbool op het bord staan) :

Wetstekst

Gesloten voor ruiters, vee, wagens, landbouw- en bosbouwtrekkers, motorrijtuigen met beperkte snelheid, mobiele machines, brommobielen, fietsen, snorfietsen, bromfietsen en gehandicaptenvoertuigen
Als ze onder het tractorsymbool zouden vallen, zouden ze ook onder de werkingssfeer vallen van bord C8, terwijl daar in de omschrijving vermeld wordt:

Wetstekst

Gesloten voor landbouw- en bosbouwtrekkers, motorrijtuigen met beperkte snelheid en mobiele machines
Het antwoord is "nee" dus.
Frans
Beheerder
frans@infopolitie.nl
Gesloten