Borgen van gasflessen

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
Gast TS
Infopolitie Gast

Borgen van gasflessen

Ongelezen bericht door Gast »

Het borgen van gasflessen

Staat er in de wetgeving iets over geschreven hoe hervulbare flessen vervoerd mogen worden in particuliere voertuigen. Bedoel daarmee staat er in de wetgeving dat de flessen rechtop moeten staan en of op een bepaalde graden op een aanhanger

Mvg

Artin
Gebruikersavatar
ThunderSTreak
Moderator
Luitenant-kolonel
Adviseur Veiligheid
Vademecum
Berichten: 6252
Lid sinds: 18 jul 2004, 16:06
Locatie: Ulvenhout
Geslacht:
Leeftijd: 67
Contact:

Re: Borgen van gasflessen

Ongelezen bericht door ThunderSTreak »

Anders dan voor het beroepsmatig vervoeren van gasflessen (de wettelijke basis voor het vervoer van gevaarlijke stoffen over de weg is de Wet vervoer van gevaarlijke stoffen (WVGS) en het Besluit vervoer gevaarlijke stoffen (Bvgs) is er bij wet niets geregeld voor het vervoer door particulieren. Sterker nog: “ Het vervoer door particulieren van gevaarlijke stoffen verpakt voor de detailhandel en bestemd voor eigen gebruik is vrijgesteld van het ADR.”

Blijft over “wees wijs met gasflessen” : 1. Verticaal/staand vervoeren; 2. Verankerd en gezekerd aan het voertuig; 3. Afgekoppeld van leidingen; 4. Gaskraan dichtgedraaid; 5. Op een veilige plaats zoveel mogelijk buiten een aanrijdingszone; 6. Nooit in direct contact van een personencompartiment; 7. Niet roken in een voertuig waarin zich een gasfles bevindt; 8. Zorg voor afdoende ventilatie en houdt rekening dat butaan en propaan gassen zwaarder dan lucht zijn ( bodemventilatie).
Met vriendelijke groet,

ThunderSTreak
Afbeeldingdrive safe4safetyAfbeelding
Pim
Blijvertje
Agent
Brigadier
Berichten: 4853
Lid sinds: 27 sep 2008, 18:24

Re: Borgen van gasflessen

Ongelezen bericht door Pim »

Kijk even naar dit artikel.

Een lekkende gasfles, gedurende de nacht.
's Morgens instappen met een sigaret in je mond.
Bestuurder naar het ziekenhuis, zwaargewond.
De achterklep lag op het dak.
Meerdere auto's uitgebrand, mede door lekkende, brandende brandstof van de geëxplodeerd auto. En schade aan woningen.

Vrees niet voor een boete van de politie, vrees voor aansprakelijk gesteld worden door een verzekeraar en je eigen verzekering geen dekking aanvaard omdat je zelf niet goed gehandeld hebt.

Maar een gasfles kan ook een raket worden als deze (in een auto) omvalt en de afsluitkraan en/of de drukregelaar eraf breekt.
JDO
Lid
Agent
Inspecteur
Berichten: 93
Lid sinds: 08 jan 2022, 19:43
Contact:

Re: Borgen van gasflessen

Ongelezen bericht door JDO »

Gast schreef: 18 jul 2023, 17:07 Het borgen van gasflessen

Staat er in de wetgeving iets over geschreven hoe hervulbare flessen vervoerd mogen worden in particuliere voertuigen. Bedoel daarmee staat er in de wetgeving dat de flessen rechtop moeten staan en of op een bepaalde graden op een aanhanger

Mvg

Artin
Je hebt het natuurlijk niet over welke soort gassen je vervoert maar ter waarschuwing voor de eventuele overige lezers, ook als particulier mag je geen lachgas meer vervoeren aangezien dat per 1 januari 2023 op lijst II van de opiumwet staat en dus verboden is.
Gesloten