ThunderSTreak schreef:Ik denk dat het opploegen van een projectiel in een akker toch een wat andere situatie is als explosieven die zich bevinden binnen een bebouwdekom en gevonden worden in een directe omgeving waar mensen wonen.
Nee hoor, daar zit verrassend weinig verschil in. Of het nu een boer is die op een akker een granaat omhoog ploegt of een dorpeling die in zijn achtertuin een granaat omhoog schept maakt niet uit. Anders wordt het wanneer bij graafwerkzaamheden aan een riool midden in een dorp opeens twee vijfhonderdponders omhoog komen maar door de bank genomen duurt het gewoon een paar dagen voordat de EOD komt ruimen.
Ik denk dat ook jullie surveillance niet gaat slepen met deze zooi. Anderzijds is het ook bij hen zaak om toch enige kennis te heben van zaken. Er zijn bijvoorbeeld chemische ontstekers in bommen die na geroerd te zijn erg onstabiel kunnen worden.
Natuurlijk wordt er niet gesleept met explosieven. Het ding wordt door de aangestuurde surveillance zo nauwkeurig mogelijk omschreven maar we blijven er natuurlijk met de handjes af. Die gasten van de EOD kunnen daar veel beter mee omgaan.
Maar wat die specialisten betreft, die hebben we niet.
Botje schreef:
Maar wat die specialisten betreft, die hebben we niet.
Bedoel je dat er niet "enkele" agenten zijn die een extra cursusje of zo gevolg hebben.
En zo wat meer kennis van explosieven hebben als de rest van de Politie ?
Ik bedoel nadrukkelijk niet voormalige EOD medewerkers die nu bij de Politie werken.
Botje schreef:
Maar wat die specialisten betreft, die hebben we niet.
Bedoel je dat er niet "enkele" agenten zijn die een extra cursusje of zo gevolg hebben.
En zo wat meer kennis van explosieven hebben als de rest van de Politie ?
De politie heeft natuurlijk wel bomverkenners (als dat met specialisten bedoelt wordt tenminste) maar het heeft niet zo veel nut om die naar een opgegraven granaat te sturen he. Dat het een granaat is zie ik zelf ook wel en een bomverkenner kan ook niets meer doen dan ik.