Quad rijden

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
Mike2006 TS
Infopolitie Gast

Quad rijden

Ongelezen bericht door Mike2006 »

Een kennis van me 15jaar oud rijd met regelmaat met een kart op de kartbaan (outdoor) de daar gelegen kartshop is in het bezin van een quad.
Om (kleine) onderdelen te vervoeren en gemakkelijk mobiel te zijn maakt het personeel gebruik van een quad.
De jongen reed op dit voortuig en werd op begin Juli 2005 aangehouden voor het niet hebben van een certificaat en tevens wist de agent hem te vertellen dat de quat niet verzekerd zou zijn.
Hij kreeg van de agent een processverbaal van 65 euro voor het certificaat, de boete van het niet verzekeren zou bepaald worden door justitie.
In Maart 2006 kreeg de jongen een brief dat hij vandaag 10 april moest voorkomen. “dagvaarding van minderjarige verdachte”
De jongen was geheel van plan om te gaan, echter door ruzie die ochtend met z’n vader en de afstand van thuis was hij al te laat om zelf met openbaar vervoer te gaan.

Onze vraag is wat staat hem te wachten?
Gebruikersavatar
DiNozzo
OnTroerend goed
Agent
Berichten: 3748
Lid sinds: 27 jun 2005, 17:05
Geslacht:
Leeftijd: 38
Contact:

Ongelezen bericht door DiNozzo »

Normaal kan de verdachte en de officier van Justitie beide haar verhaal kunnen doen en dat onderbouwen. Als de verdachte niet komt op dagen dan blijft de boete gewoon gehandhaafd of wordt vaak de eis opgelegt.
"If you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you" — Friedrich Nietzsche
Gebruikersavatar
mashi
OnTroerend goed
Berichten: 3296
Lid sinds: 08 jun 2005, 21:26
Geslacht:
Contact:

Ongelezen bericht door mashi »

Bij verstek veroordeeld conform de eis van de Officier van justitie.

Zonder te oordelen een dagvaarding, ruzie met ouder en veel te laat of zelfs niet naar de zitting?????????????

Gaan er toch vragen over op de voeding o f de "kennis" in kwestie spelen.

mashi
Gebruikersavatar
carpcatcher TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door carpcatcher »

mashi schreef:Gaan er toch vragen over op de voeding o f de "kennis" in kwestie spelen.

mashi
hoe bedoel je dit?
jeugdzorg?

er is inderdaad eerder contact geweest met bureau HALT
(i.v.m vuurwerk)
Gebruikersavatar
mashi
OnTroerend goed
Berichten: 3296
Lid sinds: 08 jun 2005, 21:26
Geslacht:
Contact:

Ongelezen bericht door mashi »

Nee, zonder te oordelen maar is een wazig excuus om niet naar een rechtzitting te gaan, dus geeft m.i. een beetje de manier van denken/houding van de jongeman of zijn ouders (als die uberhaupt van het verhaal afweten) weer.

mashi
Gebruikersavatar
carpcatcher TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door carpcatcher »

mashi schreef:Nee, zonder te oordelen maar is een wazig excuus om niet naar een rechtzitting te gaan, dus geeft m.i. een beetje de manier van denken/houding van de jongeman of zijn ouders (als die uberhaupt van het verhaal afweten) weer.

mashi
ouders weten wel van de situatie af.
ik zelf weet verder ook niet wat voor ruzie er zich thuis afspeelde, en waarom vaders z'n zoon niet wilt brengen.

maar wat kunnen de vervolg acties hiervan zijn?
boete ? taakstraf? wat zou de eis kunnen zijn?
Gebruikersavatar
SWAT
24 uurs servicer
Agent
Jurist/Advocaat
Brigadier
Berichten: 8285
Lid sinds: 25 mei 2003, 23:47
Locatie: Den Haag
Geslacht:
Leeftijd: 65
Contact:

Ongelezen bericht door SWAT »

Zeer waarschijnlijk een boete omdat de kantonrechter niet aan taakstraffen doet.
Stay safe out there.
Gebruikersavatar
rai
In Memoriam
KMAR
Berichten: 7402
Lid sinds: 06 jul 2004, 21:54
Locatie: Regio Rotterdam Rijnmond
Geslacht:
Contact:

Ongelezen bericht door rai »

SWAT schreef:Zeer waarschijnlijk een boete omdat de kantonrechter niet aan taakstraffen doet.
En daarbij, een taakstraf gaat al niet op, daar een taakstraf alleen plaats vind "in overleg" met de verdachte.
Aangezien die niet op de zitting is verschenen zal het vermoedelijk het eerste worden.
Gebruikersavatar
carpcatcher TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door carpcatcher »

oke duidelijk.
hoe hoog zou de boete kunnen zijn?

hij wordt over 2maanden 16, heeft dit nog verdere gevolgen ?
Gebruikersavatar
haike TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door haike »

Dat hij over twee maanden 16 wordt doet niets terzake. Hij wordt gewoon gestraft als 15 jarige. De boete van €65 voor zijn certificaat is mijns inziens niet correct want voor een 15 jarige wordt de boete gehalveerd dit zou dus €33 moet zijn (wordt op hele euro's naar boven afgerond). Verder zal de boete voor het onverzekerd rijden afhangen of de quat onder het begrip bromfiets of motorfiets zal vallen.

Haike :evil:
Gebruikersavatar
DiNozzo
OnTroerend goed
Agent
Berichten: 3748
Lid sinds: 27 jun 2005, 17:05
Geslacht:
Leeftijd: 38
Contact:

Ongelezen bericht door DiNozzo »

Normaal krijg je voor onder de 16 rijden een bon van € 130,- wat dus gehalveerd wordt tot € 65,- en dat is precies dezelfde prijs als 16+ en zonder certificaat rijden.
"If you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you" — Friedrich Nietzsche
Gebruikersavatar
rich
Moderator
Agent
Berichten: 4203
Lid sinds: 30 mei 2003, 19:26
Locatie: omg leiden
Geslacht:
Leeftijd: 51
Contact:

Ongelezen bericht door rich »

Je hebt inderdaad te maken met 2 verschillende feitcodes.

Een persoon jonger dan 16 kan geen boete krijgen voor het rijden zonder certificaat want hij kan er nog niet eens eentje hebben.

Het zou ook nog eens knap zijn om daar proces-verbaal van op te maken want voor zover ik weet betreft dit een mulder feit en daarvan kan je geen PV opmaken.

De persoon jonger dan 16 jaar moet bekeurd worden voor het besturen van een motorrijtuig, zijnde een bromfiets. Dat is een strafbaar feit en daarvoor kan PV opgemaakt worden.

Het bedrag komt echter wel op hetzelfde terecht.
met een vriendelijke groet, Rich

rich@infopolitie.nl

Als je blijft staren naar de plek waar de zon onderging, zal je hem nooit meer op zien gaan.
Gebruikersavatar
carpcatcher TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door carpcatcher »

oke duidelijk.

quat zou onder brommer categorie vallen. gaat ook niet harder dan 40/45

boete volgens boetebase zou 50 euro zijn.
vind ik persoonlijk vreemd dat hij moest voorkomen..


maar goed .. we zullen het wel horen binnenkort..
bedankt voor jullie reacties
Gebruikersavatar
Burger TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door Burger »

is het niet zo dat je bij verstek veroordeeld wordt?
als het goed is kun je dan in hoger beroep.
dit is net een tribunaal waar je je verhaal kunt doen. dit werkt beter als de eerste zaak. hier kun je alles duidelijk uiteenzetten zonder dat er publiek bij is
Gesloten