APV: onherkenbaar over straat

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
Gast TS
Infopolitie Gast

APV: onherkenbaar over straat

Ongelezen bericht door Gast »

Op internet heb ik ergens gelezen dat er in de Algemene Plaatselijke of Politie-Verordeningen staat dat het niet toegestaan is(en dus een overtreding is) als je onherkenbaar over straat loopt met als doel het verstoren van de openbare orde. Ik kan dit niet terugvinden bij de APV's. Wie kan me hier meer over vertellen?

Thanks!
Gebruikersavatar
The Scorpion
OnTroerend goed
Agent
Berichten: 4279
Lid sinds: 11 jul 2005, 20:39
Roepnaam: Sire
Leeftijd: 45
Contact:

Ongelezen bericht door The Scorpion »

niet elke APV is hetzelfde. anders zou het wel een wet oid zijn. kijk eerst maar eens in andere apv's, misschien heb je daar meer succes.
Wie rent, bekent!
Gebruikersavatar
Walter TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door Walter »

ga naar de site van je gemeente
Gebruikersavatar
mashi
OnTroerend goed
Berichten: 3296
Lid sinds: 08 jun 2005, 21:26
Geslacht:
Contact:

Ongelezen bericht door mashi »

b.v. deze:
apv gv schreef:
Artikel 9
Samenscholing
1. Het is verboden op de weg deel te nemen aan een samenscholing, onnodig op te dringen of
door uitdagend gedrag aanleiding te geven tot wanordelijkheden.
2. Ieder, die op de weg aanwezig is bij enig voorval, waardoor er wanordelijkheden ontstaan of
dreigen te ontstaan of bij een tot toeloop van publiek aanleiding gevende gebeurtenis, dan wel zich
bevindt in of aanwezig is bij een samenscholing, is verplicht op een daartoe strekkend individueel of
algemeen bevel van een ambtenaar van politie zijn weg te vervolgen of zich in een bepaalde richting te
verwijderen.
3. Het is verboden om, wanneer een voorval, gebeurtenis of samenscholing als bedoeld in het
tweede lid plaatsvindt, tezamen met anderen zich in de richting daarvan te begeven als daarbij
voorwerpen worden medegevoerd, die plegen te worden gebruikt of geschikt zijn om te worden
gebruikt bij wanordelijkheden, zoals een ketting, knuppel, helm of bivakmuts.
4. Het verbod in het derde lid is niet van toepassing als de in dat lid bedoelde voorwerpen
kennelijk niet bestemd zijn voor het daar aangeduide gebruik.
In iedere gemeente kan de apv verschillen!

mashi
Botje
OnTroerend goed
Agent
Berichten: 4415
Lid sinds: 08 apr 2005, 23:14
Contact:

Ongelezen bericht door Botje »

Zoals die van Maastricht bijvoorbeeld:
Artikel 2.3.1.11 Verbod gemaskerden e.d. in inrichting
1. Het is de houder van een inrichting zonder vergunning van de burgemeester verboden daarin bezoekers toe te laten of te laten verblijven, die gemaskerd, vermomd of op enige andere wijze onherkenbaar gemaakt zijn.
2. Het in het eerste lid gestelde verbod geldt niet van carnavalszondag na 12.00 uur tot de daaropvolgende woensdag te 02.00 uur.

Artikel 2.4.26 Maskers, vermommingen e.d.
1. Onverminderd het bepaalde in artikel 2.3.1.11 is het zonder vergunning van de burgemeester verboden zich op de weg of openbaar water of op een andere voor het publiek toegankelijke plaats te vertonen, gemaskerd, vermomd of op enige andere wijze onherkenbaar gemaakt.
2. Het in het eerste lid gestelde verbod geldt niet van carnavalszondag na 12.00 uur tot de daaropvolgende woensdag te 02.00 uur.
3. Hij, die zich op de in het tweede lid bedoelde dagen gemaskerd of anderszins vermomd, vertoont, is verplicht op eerste vordering van een ambtenaar van politie zich van zijn masker of andere vermomming te ontdoen.
Gesloten