Inzage bij bedrijven

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
Bero TS
Infopolitie Gast

Inzage bij bedrijven

Ongelezen bericht door Bero »

Ik las ergens dat bedrijven verplicht zijn
om als je er omvraagt te vertellen of je in hun database
bestand bent opgenomen. klopt dit? en als je vraagt of ze
je er uit willen halen, zijn ze dan verplicht dit te doen?
Gebruikersavatar
Roland TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door Roland »

Dat is een hele goede vraag waar Martin je alles over kan vertellen. Zal hem even roepen..... MAAAAAAAARTIIIIIIIN!!!! 8)
Gebruikersavatar
Peter Kurvers TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door Peter Kurvers »

Als het om telesales bedrijven gaat , die tijdens het avond eten opbellen
om je een nieuwe keuken of kranten abonament te verkopen, Ja dat wel.

:idea: Maar of dat ook gaat lukken bij de belastingsienst en het CJIB ?????? :?:
Gebruikersavatar
keymat TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door keymat »

Martin hoort je niet, of hij vind het gewoon echt niet interressant, kan ook zijn dat hij het gewoon niet weet, hihi. Misschien even een pers bericht?? Richting martin, :D
Gebruikersavatar
Janssen
Toplid
Agent
Hoofdagent
Berichten: 483
Lid sinds: 20 apr 2005, 16:52
Roepnaam: Bas
Geslacht:
Leeftijd: 43
Contact:

Ongelezen bericht door Janssen »

Volgens mij is het als volgt:

Bedrijven zijn verplicht om jou op verzoek alle informatie te verstrekken die ze van jou in hun administratie hebben, met daarbij het doel van registratie.

Je hebt het recht om onjuistheden hierin te laten corrigeren.
infopolitie.nl - Wet bescherming persoonsgegevens schreef: Artikel 35
De betrokkene heeft het recht zich vrijelijk en met redelijke tussenpozen tot de verantwoordelijke te wenden met het verzoek hem mede te delen of hem betreffende persoonsgegevens worden verwerkt. De verantwoordelijke deelt de betrokkene schriftelijk binnen vier weken mee of hem betreffende persoonsgegevens worden verwerkt.



Indien zodanige gegevens worden verwerkt, bevat de mededeling een volledig overzicht daarvan in begrijpelijke vorm, een omschrijving van het doel of de doeleinden van de verwerking, de categorieën van gegevens waarop de verwerking betrekking heeft en de ontvangers of categorieën van ontvangers, alsmede de beschikbare informatie over de herkomst van de gegevens.


Voordat een verantwoordelijke een mededeling doet als bedoeld in het eerste lid, waartegen een derde naar verwachting bedenkingen zal hebben, stelt hij die derde in de gelegenheid zijn zienswijze naar voren te brengen indien de mededeling gegevens bevat die hem betreffen, tenzij dit onmogelijk blijkt of een onevenredige inspanning kost.


Desgevraagd doet de verantwoordelijke mededelingen omtrent de logica die ten grondslag ligt aan de geautomatiseerde verwerking van hem betreffende gegevens.

Artikel 36
Degene aan wie overeenkomstig artikel 35 kennis is gegeven van hem betreffende persoonsgegevens, kan de verantwoordelijke verzoeken deze te verbeteren, aan te vullen, te verwijderen, of af te schermen indien deze feitelijk onjuist zijn, voor het doel of de doeleinden van de verwerking onvolledig of niet ter zake dienend zijn dan wel anderszins in strijd met een wettelijk voorschrift worden verwerkt. Het verzoek bevat de aan te brengen wijzigingen.


De verantwoordelijke bericht de verzoeker binnen vier weken na ontvangst van het verzoek schriftelijk of dan wel in hoeverre hij daaraan voldoet. Een weigering is met redenen omkleed.


De verantwoordelijke draagt zorg dat een beslissing tot verbetering, aanvulling, verwijdering of afscherming zo spoedig mogelijk wordt uitgevoerd.


Indien de persoonsgegevens zijn vastgelegd op een gegevensdrager waarin geen wijzigingen kunnen worden aangebracht, dan treft hij de voorzieningen die nodig zijn om de gebruiker van de gegevens te informeren over de onmogelijkheid van verbetering, aanvulling, verwijdering of afscherming ondanks het feit dat er grond is voor aanpassing van de gegevens op grond van dit artikel.


Het bepaalde in het eerste tot en met vierde lid is niet van toepassing op bij de wet ingestelde openbare registers, indien in die wet een bijzondere procedure voor de verbetering, aanvulling, verwijdering of afscherming van gegevens is opgenomen.
Peter Kurvers schreef:Als het om telesales bedrijven gaat , die tijdens het avond eten opbellen
om je een nieuwe keuken of kranten abonament te verkopen, Ja dat wel.

:idea: Maar of dat ook gaat lukken bij de belastingsienst en het CJIB ?????? :?:
infopolitie.nl - Wet bescherming persoonsgegevens schreef: Artikel 2

Deze wet is van toepassing op de geheel of gedeeltelijk geautomatiseerde verwerking van persoonsgegevens, alsmede de niet geautomatiseerde verwerking van persoonsgegevens die in een bestand zijn opgenomen of die bestemd zijn om daarin te worden opgenomen.


Deze wet is niet van toepassing op verwerking van persoonsgegevens:
ten behoeve van activiteiten met uitsluitend persoonlijke of huishoudelijke doeleinden;


door of ten behoeve van de inlichtingen- en veiligheidsdiensten, bedoeld in de Wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten;


ten behoeve van de uitvoering van de politietaak, omschreven in artikel 2 van de Politiewet 1993;


die is geregeld bij of krachtens de Wet gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens;


ten behoeve van de uitvoering van de Wet op de justitiële documentatie en op de verklaringen omtrent het gedrag en


ten behoeve van de uitvoering van de Kieswet.
Deze wet is niet van toepassing op verwerking van persoonsgegevens door de krijgsmacht indien Onze Minister van Defensie daartoe beslist met het oog op de inzet of het ter beschikking stellen van de krijgsmacht ter handhaving of bevordering van de internationale rechtsorde. Van de beslissing wordt zo spoedig mogelijk mededeling gedaan aan het College.
Gebruikersavatar
bero TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door bero »

Hartelijk bedankt! Het zal mij wel een sooitje brieven kosten,
maar ik heb op dit moment hartstike veel last van telesales bedrijven enzovoorts!
Gebruikersavatar
Walter TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door Walter »

was er niet een meldpunt waar je aan kon geven dat je uit die bestanden gehaald wilde worden en niet meer wilde worden opgenomen? staat me iets van mij. net als het zinloos ontvangen van smsjes met reclame.
Gesloten