Nieuwe regels voor de veiligheidsgordel

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
Co TS
Infopolitie Gast

Nieuwe regels voor de veiligheidsgordel

Ongelezen bericht door Co »

Mijn auto is alleen voorzien van twee heupgordels achterin. De kinderen zijn respectievelijk 4 en 5 jaar oud en alletwee kleiner dan 1.35m. Mogen ze worden vervoerd op de achterbank met alleen de heupgordel? Het plaatsen van een veiligheids verhogend systeem is moeilijk, vanwege de sterk geprofileerde achterbank, waardoor verhogingen of zitjes niet goed passen (er is geen isofix system aan wezig in de auto) en het middel misschien erger is dan de kwaal.
Graag uw reactie
Gebruikersavatar
zijlvaart67
Moderator
Agent
Brigadier
Berichten: 15023
Lid sinds: 31 jul 2003, 20:18
Geslacht:
Leeftijd: 59
Contact:

Ongelezen bericht door zijlvaart67 »

Om het enigszins simpel te houden:

Tot 1 maart mag u kinderen achterin in de (heup)gordel vervoeren als er geen kinderzitje beschikbaar is...

Na 1 maart worden kinderzitjes waarschijnlijk dwingend voorgeschreven. Er is echter, voor u, maar 1 uitzondering op:
7. De autogordel, de veiligheidsgordel of het kinderbeveiligingssysteem wordt gebruikt op een wijze die de beschermende werking ervan niet negatief beïnvloedt of kan beïnvloeden. Personen van 18 jaren en ouder en personen onder de 18 jaren voor wie geen geschikt kinderbeveiligingssysteem verkrijgbaar is, mogen, indien zij kleiner zijn dan 1,50 meter, zonodig een voorziening gebruiken door middel waarvan het diagonale deel van de autogordel over de schouder wordt geleid. Onze Minister kan aan een dergelijke voorziening nadere eisen stellen.


Nu kan ik natuurlijk niet beoordelen of u recht heeft op deze uitzondering (lees: een andere vorm van kinderbeveiliging).

Die afweging kunt u het beste zelf maken (rekening houdend met het welzijn). Overigens zijn er zoveel maten, merken en verschillende soorten 'kinderzitjes' beschikbaar dat het me haast onmogelijk lijkt dat er niet iets passends te vinden is...

Iedere autofabrikant heeft voor z'n eigen merk wel wat te bieden, dacht ik...

'Dingen simpel houden is heel moeilijk, dingen moeilijk maken is daarentegen heel simpel..'


Gebruikersavatar
co TS
Infopolitie Gast

Nieuwe regels voor de veiligheidsgordel

Ongelezen bericht door co »

Tja,
Ik denk dat er voor mijn auto geen kinderzitjes of verhogingen worden aangeboden. Niet door de fabrikant van de auto (Peugeot) noch door een fabrikant die gespecialiseerd is in kinderbeveiligingsystemen. De reden daarvoor is, denk ik, de aanwezigheid van louter twee heupgordels. En deze zijn niet zomaar even te vervangen door twee diagonaal gordels.
Dit vanwege het simpele feit dat er geen bevestigingspunten aan de carrosserie zitten voor het diagonale deel. Het betreft hier een Peugeot 205 CTI, het cabrio zusje van de 205 GTI. Vandaar ook die geprofileerde achterbank. Zelf een diagonaal gordel op twee punten aan de auto vastmaken is ook niet zo eenvoudig als het lijkt. Ten eerste zit je met het kapmechanisme tussen de bekledingspanelen en de body van de auto, zodat je niet zomaar even een bout in de carrosserie kunt draaien, want die kruist hoe dan ook het pad van de bewegende delen van de kapconstructie. Ten tweede is er het punt van de sterkte van het geheel. Nodeloos wellicht om te zeggen dat er behoorlijke krachten op de ophangpunten van een gordel komen. Trouwens, de auto is van bouwjaar 1993 en destijds was het al gemeengoed om driepunts gordels achterin te monteren. Dus als het zo makkelijk zou zijn, had Peugeot het dan al niet zelf gedaan? Het gebruik van een verhoging op de achterbank is volgens mij zinloos bij een heupgordel. Die werkt alleen bij een diagonaal gordel en laat het diagonale gedeelte over de schouder lopen, in plaats van over de keel van je kinderen.
Kortom, ik ben bang dat ik weer eens over een gat in de regelgeving ben gestruikeld. Natuurlijk wil ik de kiddies graag safe vervoeren en als ze bij mij achterin de auto zitten Ze dragen altijd trouw de gordel. Alleen vraag ik mij af in hoeverre ik de sjaak ben als ik wordt gecontroleerd op grond van de nieuwe regels.
Anyone???
Gebruikersavatar
Maurice930 TS
Infopolitie Gast

Ongelezen bericht door Maurice930 »

Nog een nieuwe gordel :)
Je hebt niet voldoende rechten om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Gebruikersavatar
rijschoollucassen
Stamgast
Berichten: 1387
Lid sinds: 08 jan 2006, 13:23
Roepnaam: Jaap
Geslacht:
Contact:

Ongelezen bericht door rijschoollucassen »

Ofschoon ik niet echt met de officiéle regelgeving op de hoogte ben, lijkt mij het nut van de zitverhogers vooral in de diagonale riem te zitten. kinderen die te klein zijn voor een driepuntsgordels, krijgen die diagonale riem voor de hals langs, waardoor deze juist onveilig wordt. Een eventueel systeem dat wel verbetering geeft, zal dus geschikt moeten zijn om met de tweepuntsgordel bevestigd te worden. Ik denk dat je in die richting moet gaat zoeken.
Gebruikersavatar
SWAT
24 uurs servicer
Agent
Jurist/Advocaat
Brigadier
Berichten: 8285
Lid sinds: 25 mei 2003, 23:47
Locatie: Den Haag
Geslacht:
Leeftijd: 65
Contact:

Re: Nieuwe regels voor de veiligheidsgordel

Ongelezen bericht door SWAT »

co schreef: Kortom, ik ben bang dat ik weer eens over een gat in de regelgeving ben gestruikeld. Natuurlijk wil ik de kiddies graag safe vervoeren en als ze bij mij achterin de auto zitten Ze dragen altijd trouw de gordel. Alleen vraag ik mij af in hoeverre ik de sjaak ben als ik wordt gecontroleerd op grond van de nieuwe regels.
Anyone???
Dit is een redenatie fout van u. De wetgever hoeft niet met elke situatie rekening te houden anders krijg je uitzondering op uitzondering van de uitzondering en dat valt domweg niet meer te handhaven.
Het zal er dus uiteindelijk op neer komen dat u uw kinderen in die betreffende auto niet meer mag vervoeren. Hetzelfde "probleem" hebben eigenaren van auto's waarin helemaal geen gordels achterin zitten en waarin deze ook niet gemonteerd kunnen worden.
Stay safe out there.
Gesloten