mag een BOA ook goederen in beslag nemen?

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
sterre
Infopolitie Gast

mag een BOA ook goederen in beslag nemen?

Bericht door sterre » 06 mar 2005, 14:05

Mag een buitengewoon opsporingsambtenaar ook personen aanhouden en goederen in beslag

En wat is het verschil bij de wet wapen en munitie... vervoeren en dragen van wapens. Mag je bij dragen alleen het wapen verpakt bij je hebben, en als je een wapen van catagorie 4 wilt vervoeren per auto of fiets en je hebt het verpakt is iemand dan strafbaar? ik ben bezig met de opleiding beveiliging vandaar deze vragen. :roll:

Alvast hartelijk dank.

Gebruikersavatar
rich
Moderator
Moderator
Berichten: 4194
Lid geworden op: 30 mei 2003, 19:26
Agent
Locatie: omg leiden
Geslacht:
Leeftijd: 44
Contacteer:

Bericht door rich » 06 mar 2005, 14:16

Vervoeren
vervoer van wapen:
het op de openbare weg of andere voor het publiek toegankelijke plaatsen bij zich hebben van een wapen dat zodanig is verpakt, dat het niet voor onmiddellijk gebruik kan worden aangewend
Dragen
dragen van wapen het op de openbare weg of andere voor het publiek toegankelijke plaatsen bij zich hebben van een wapen anders dan voor vervoer in de onder 9° bedoelde zin
Het belangrijkste verschil:
een wapen dat zodanig is verpakt, dat het niet voor onmiddellijk gebruik kan worden aangewend
Een categorie 4 wapen mag je niet dragen behoudens de gevallen die genoemd worden in artikel 27 WWM
Artikel 27
Het is verboden een wapen van de categorieën II, III en IV te dragen.

Het eerste lid is niet van toepassing op personen die:
<ul><li>voorzien zijn van een verlof als bedoeld in artikel 29, voor zover dit verlof reikt; of
<li>rond van artikel 26, tweede lid, voor de jacht bestemde wapens voorhanden mogen hebben, voor wat betreft het terrein waar zij tot de jacht gerechtigd zijn.</li></ul>
Onze Minister kan bij regeling vrijstelling van het verbod van het eerste lid voor wapens van de categorieën III en IV verlenen met betrekking tot:
<ul><li>optochten; en
<li>studentenweerbaarheidsverenigingen.</li></ul>
Onze Minister kan bij regeling vrijstelling van het verbod van het eerste lid voor wapens van categorie IV verlenen met betrekking tot:
<ul><li>ceremoniële wapens;
<li>kermissen; en
<li>sportbeoefening. </li></ul>
Met betrekking tot de inbeslagname moet je wat specifieker zijn want inbeslagname is niet alleen voorbehouden aan opsporingsambtenaren want:
Art. 95 Strafvordering.
Hij die de verdachte aanhoudt of staande houdt, kan voor inbeslagneming vatbare voorwerpen, door deze met zich gevoerd, in beslag nemen.
Hieruit blijkt dat zelfs een burger in bepaalde gevallen inbeslag mag nemen.

Voor een aanhouding geldt hetzelfde:
Art. 53 Strafvordering.
In geval van ontdekking op heterdaad is ieder bevoegd de verdachte aan te houden.
Dus ook een burger kan in bepaalde gevallen (heterdaad) aanhouden.

In het algemeen geldt natuurlijk wel dat BOA's ook bevoegd zijn om aan te houden of inbeslag te nemen maar voor een duidelijk antwoord moet de situatie wat duidelijker zijn (rekening houdend met de wijze van aanstelling).
met een vriendelijke groet, Rich

Kijk ook eens op http://www.zakboekenpolitie.com en http://www.subingym.nl

rich@infopolitie.nl

Als je blijft staren naar de plek waar de zon onderging, zal je hem nooit meer op zien gaan.

Gebruikersavatar
Thijs
Infopolitie Gast

Bericht door Thijs » 06 mar 2005, 21:06

Om in beslag te nemen moet de burger de verdachte hebben aangehouden en moet het zichtbaar bijv. ergens uit steken. Een broek die onder de jas is gestopt mag je dus niet inbeslagnemen, wel als iemand hem in de hand heeft. Hiernaast moet het voorwerp "vatbaar" zijn voor inbeslagname, dit wil zeggen:
Dat het voorwerp door de rechter verbeurd verklaard kan worden,
of
Dat het voorwerp door de rechter aan het maatschappelijke verkeer kan worden onttrokken,
of
Dat de inbeslagname van het voorwerp kan bijdragen om aan te tonen of de verdachte schuldig is,
of
Dat het voorwerp is verkregen uit wederrechtelijk voordeel

gelderblom
Stamgast
Stamgast
Berichten: 956
Lid geworden op: 25 jan 2005, 16:21
Roepnaam: Jan
Locatie: apeldoorn
Geslacht:
Leeftijd: 64
Contacteer:

Bericht door gelderblom » 06 mar 2005, 21:41

In de vraagstelling worden twee verschillende dingen gevraagd. Ik maak toch een combinatie

Voor de WWM (Wet Wapens en Munitie) mag een BOA wel de bevoegdheid krijgen om zelf een wapen voorhanden te hebben, te dragen etc, zolang hij zijn BOA bevoegdheden heeft. (art 3a WWM)

Voor het toezicht en de opsporing van de WWM (art 45-53) zijn uitsluitend de art 141 SV genoemde mensen bevoegd! Dus de algemene opsporingsambtenaren en dus nooit een BOA. Ook de aanwijzing BOA van het Min v Just is daar heel duidelijk in; opsporingsbevoegdheden voor de WWM kunnen niet aan een BOA (142 SV) verleend worden.

Gebruikersavatar
The One
Superlid
Superlid
Berichten: 565
Lid geworden op: 13 feb 2004, 22:13
BOA
Roepnaam: Conducteeeuur?
Locatie: Bemmel
Geslacht:
Leeftijd: 48
Contacteer:

Bericht door The One » 06 mar 2005, 22:52

Voor de WWM is dit inderdaad recent veranderd, voorheen waren veel Boa's hiervoor bevoegd.
Nu halen ze de bevoegdheid die ze nodig hebben (vuurwerk) uit de APV.
En ja, ze zijn bevoegd tot inbeslagname en het aanhouden van personen maar je moet iets specifieker zijn met je vraag om dit goed te kunnen beantwoorden.

The One

Gesloten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 4 gasten