voorin zitten van jonge personen

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
Gast
Infopolitie Gast

voorin zitten van jonge personen

Bericht door Gast » 25 jan 2005, 14:01

moest er vanmorgen toevallig aandenken.

vanaf je 12de mag je pas voorin zitten in een personenauto.

maar hoe zit dit bij bijv. een bestelbusje, zoals een caddy, met alleen 2 stoelen voorin.

en wat te denken van een Smart of met grijskenteken uitgevoerde personenauto??

Gebruikersavatar
andre
Infopolitie Gast

Bericht door andre » 25 jan 2005, 14:06

Artikel 59. RVV

1. Bestuurders van een motorvoertuig of bromfiets en de naast hen gezeten passagiers moeten gebruik maken van de voor hen beschikbare autogordel. Naast de bestuurder gezeten passagiers jonger dan 12 jaren die korter zijn dan 1.50 meter moeten gebruik maken van een voor hen geschikt kinderbeveiligingsmiddel dat is voorzien van een goedkeuringsmerk als bedoeld in artikel 22, vierde lid, van de wet.

2. Andere dan de in het eerste lid bedoelde passagiers moeten eveneens gebruik maken van de voor hen beschikbare autogordel. Indien deze passagiers jonger zijn dan twaalf jaren en korter zijn dan 1.50 meter, moeten zij gebruik maken van een voor hen geschikt kinderbeveiligingsmiddel als bedoeld in het eerste lid, indien dit aanwezig is. Indien een dergelijk kinderbeveiligingsmiddel niet aanwezig is, moeten passagiers van 3 tot 12 jaren die korter zijn dan 1.50 meter gebruik maken van de voor hen beschikbare autogordel. Passagiers van 0 tot 3 jaren behoeven alsdan geen beveiligingsmiddel te gebruiken.

3. Bestuurders en passagiers die korter zijn dan 1.50 meter en die gebruik moeten maken van de autogordel mogen een driepuntsgordel gebruiken als heupgordel.

4. Het is bestuurders verboden passagiers jonger dan twaalf jaren te vervoeren op een andere wijze dan in dit artikel is voorgeschreven.

5. Het eerste lid geldt niet tijdens het vervoer van passagiers tegen vergoeding in de zin van de Wet personenvervoer.

6. Het eerste en tweede lid gelden niet voor personen woonachtig in het buitenland die overeenkomstig de aldaar geldende wettelijke voorschriften van de verplichting tot het gebruik maken van een autogordel zijn vrijgesteld.
De regel van dat personen jonger dan 12 jaar niet voorin mogen zitten, is al jaren afgeschaft. Ze moeten dan in een goedgekeurd kinderbeveiligingssysteem zitten

Gebruikersavatar
Roland
Infopolitie Gast

Bericht door Roland » 25 jan 2005, 22:05

andre schreef:
Artikel 59. RVV

1. Bestuurders van een motorvoertuig of bromfiets en de naast hen gezeten passagiers moeten gebruik maken van de voor hen beschikbare autogordel. Naast de bestuurder gezeten passagiers jonger dan 12 jaren die korter zijn dan 1.50 meter moeten gebruik maken van een voor hen geschikt kinderbeveiligingsmiddel dat is voorzien van een goedkeuringsmerk als bedoeld in artikel 22, vierde lid, van de wet.

2. Andere dan de in het eerste lid bedoelde passagiers moeten eveneens gebruik maken van de voor hen beschikbare autogordel. Indien deze passagiers jonger zijn dan twaalf jaren en korter zijn dan 1.50 meter, moeten zij gebruik maken van een voor hen geschikt kinderbeveiligingsmiddel als bedoeld in het eerste lid, indien dit aanwezig is. Indien een dergelijk kinderbeveiligingsmiddel niet aanwezig is, moeten passagiers van 3 tot 12 jaren die korter zijn dan 1.50 meter gebruik maken van de voor hen beschikbare autogordel. Passagiers van 0 tot 3 jaren behoeven alsdan geen beveiligingsmiddel te gebruiken.

3. Bestuurders en passagiers die korter zijn dan 1.50 meter en die gebruik moeten maken van de autogordel mogen een driepuntsgordel gebruiken als heupgordel.

4. Het is bestuurders verboden passagiers jonger dan twaalf jaren te vervoeren op een andere wijze dan in dit artikel is voorgeschreven.

5. Het eerste lid geldt niet tijdens het vervoer van passagiers tegen vergoeding in de zin van de Wet personenvervoer.

6. Het eerste en tweede lid gelden niet voor personen woonachtig in het buitenland die overeenkomstig de aldaar geldende wettelijke voorschriften van de verplichting tot het gebruik maken van een autogordel zijn vrijgesteld.
De regel van dat personen jonger dan 12 jaar niet voorin mogen zitten, is al jaren afgeschaft. Ze moeten dan in een goedgekeurd kinderbeveiligingssysteem zitten
Tenzij ze langer zijn dan 150 cm

Gebruikersavatar
thijeleo
Beheerder
Beheerder
Berichten: 7381
Lid geworden op: 21 mei 2003, 12:00
Agent
Roepnaam: Leo
Twitter: thijeleo
Facebook: leotenthije
Linkedin: thijeleo
Locatie: Zelhem
Geslacht:
Leeftijd: 63
Contacteer:

Bericht door thijeleo » 25 jan 2005, 23:30

Is hier iets verkeerd beantwoord dan Andre?
LJB ten Thije-Boonkkamp
Forummaster

Gebruikersavatar
andre
Infopolitie Gast

Bericht door andre » 25 jan 2005, 23:32

Dan geldt automatisch de eerste zin van lid 1

Gebruikersavatar
Roland
Infopolitie Gast

Bericht door Roland » 26 jan 2005, 00:20

thijeleo schreef:Is hier iets verkeerd beantwoord dan Andre?
Ik vulde zijn eigen woorden even aan.

Gesloten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot], Google [Bot] en 18 gasten