Airsoft op eigen terrein

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
Joris van Hal
Infopolitie Gast

Airsoft op eigen terrein

Bericht door Joris van Hal » 05 apr 2013, 10:43

Goedemorgen,

Is het beoefenen van Airsoft (mits lid van NABV) op eigen terrein (lees afgesloten achtertuin) legaal?

Ik heb op het forum gezocht, maar kan het niet vinden (er wordt bij enkele forumvragen verwezen naar een eerder bericht over Airsoft regels).

Alvast bedankt,

Joris van Hal

Gebruikersavatar
Sprray
Gewaardeerd lid
Gewaardeerd lid
Berichten: 240
Lid geworden op: 07 jul 2008, 14:11
Agent
Geslacht:
Contacteer:

Re: Airsoft op eigen terrein

Bericht door Sprray » 05 apr 2013, 10:54

De wapens zijn in NL verboden. Ook als ze in een doos onder je bed liggen. Dus nee, het mag niet.
-

Gebruikersavatar
Joris van Hal
Infopolitie Gast

Re: Airsoft op eigen terrein

Bericht door Joris van Hal » 05 apr 2013, 11:21

Als het goed is zijn deze sinds 15 januari 2013 niet meer verboden. Voor Airsoft wapens is een uitzondering in de wet gemaakt (wel met restricties).

Daan_RR
Lid
Lid
Berichten: 52
Lid geworden op: 17 jan 2008, 09:40
Agent
Geslacht:
Leeftijd: 35
Contacteer:

Re: Airsoft op eigen terrein

Bericht door Daan_RR » 05 apr 2013, 11:29

Dat is niet waar Sprray,

De Airsoftapparaten zijn met ingang van 15 januari gereguleerd. Mits de houder de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt en lid is van een door de minister goedgekeurde vereniging, mogen de airsoftapparaten nu thuis opgeslagen worden en op evenementen worden gebruikt. De houder moet ten alle tijden zijn lidmaatschap kunnen aantonen.
Meer informatie kan je daarover vinden op de site van de Nederlandse Airsoft Belangen Vereniging of op korpsnet voor de collegae hier.
Officiele bekendmaking hier

Wanneer je lid bent van de NABV kan je in jouw persoonlijke dossier op de site ook de wetgeving en reglementen vinden. Momenteel ben ik niet in de gelegenheid het juridisch te onderbouwen, doet niemand anders dat dan zal ik er vanmiddag wat tijd aan besteden. Ik kan je wel vertellen dat wanneer je vanaf de openbare weg, dan wel door de buren kan worden gezien met een airsoftapparaat, dat dit een ongewenste situatie oplevert met alle gevolgen van dien.
Politie Rotterdam
Taakaccent Wet Wapens en Munitie

Daan_RR
Lid
Lid
Berichten: 52
Lid geworden op: 17 jan 2008, 09:40
Agent
Geslacht:
Leeftijd: 35
Contacteer:

Re: Airsoft op eigen terrein

Bericht door Daan_RR » 05 apr 2013, 12:28

Artikel 17c Regeling Wapens en Munitie stelt het volgende:
1. Van het verbod in artikel 13, eerste lid, van de wet wordt vrijstelling verleend voor het dragen van airsoftapparaten op voor het publiek toegankelijke plaatsen, met uitzondering van de openbare weg.

2. De vrijstelling ingevolge het eerste lid geldt slechts:


c. voor de beoefening van door de airsoftvereniging, bedoeld in artikel 17a, eerste lid, georganiseerde airsoftsport ten behoeve waarvan voorafgaande schriftelijke toestemming van de korpschef is verleend, welke toestemming in ieder geval wordt onthouden of ingetrokken indien geen redelijke maatregelen ter voorkoming van bedreiging en afdreiging door de airsoftapparaten zijn getroffen, dan wel indien misbruik is te vrezen;

d. gedurende de tijden waarop het sportevenement plaatsvindt;

e. op het terrein van het evenement in de onmiddellijke nabijheid van de plaats waar de airsoftsport daadwerkelijk wordt beoefend.
In andere woorden; Je mag alleen spelen bij een organisatie (goedgekeurd door de NABV momenteel) op een door hen georganiseerd evenement waarvoor schriftelijke toestemming van de korpschef is verleend.
In de achtertuin spelen is er niet bij dus.
Politie Rotterdam
Taakaccent Wet Wapens en Munitie

Gebruikersavatar
Gast
Infopolitie Gast

Re: Airsoft op eigen terrein

Bericht door Gast » 05 apr 2013, 12:52

Ok bedankt!

Gesloten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] en 21 gasten