Bromfiets voorspatbord

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gesloten
Gebruikersavatar
poga88887
Nieuw lid
Nieuw lid
Berichten: 1
Lid geworden op: 31 jul 2019, 18:12
Roepnaam: Gas
Contacteer:

Bromfiets voorspatbord

Bericht door poga88887 »

Ik wil gaan rijden met mijn bromfiets waar ik het voorspatbord verwijderd heb omdat deze afgebroken was.
Nu is deze echter nog niet vervangen maar er steekt niks scherps uit. Mag ik zo rijden?
staan namelijk controles en ik wil geen WOK-status. Kon hier op google niet veel over vinden

Pim
OnTroerend goed
OnTroerend goed
Agent
Berichten: 3774
Lid geworden op: 27 sep 2008, 18:24
Roepnaam: Pim
Geslacht:
Leeftijd: 52
Contacteer:

Re: Bromfiets voorspatbord

Bericht door Pim »

Ik kan in de regeling voertuigen https://wetten.overheid.nl/BWBR0025798/ ... _Afdeling6
nergens en verplichting vinden tot het hebben van spatborden op een bromfiets.
Wel de bekende voorwaarde geen scherp of uitstekende delen te bezitten.

Dus mij lijkt er niet in de weg te staan om zo te rijden.
‘Als een rommelig bureau een rommelig hoofd weerspiegelt, wat te denken van een leeg bureau?’ Getekend: A. Einstein

Gebruikersavatar
taxikemperman
Deskundige
Deskundige
Berichten: 711
Lid geworden op: 16 apr 2011, 18:26
Roepnaam: Remi
Locatie: Almere
Geslacht:
Leeftijd: 56
Contacteer:

Re: Bromfiets voorspatbord

Bericht door taxikemperman »

Alleen hou er wel rekening mee met nat weer dat je een smerige broek krijgt

Gebruikersavatar
Skipperje
Moderator
Moderator
Agent
Vademecum
Berichten: 7648
Lid geworden op: 20 mei 2004, 08:43
Roepnaam: Piet
Locatie: Fryslân
Geslacht:
Leeftijd: 61
Contacteer:

Re: Bromfiets voorspatbord

Bericht door Skipperje »

Pim schreef: 21 sep 2020, 13:48 Ik kan in de regeling voertuigen https://wetten.overheid.nl/BWBR0025798/ ... _Afdeling6
nergens en verplichting vinden tot het hebben van spatborden op een bromfiets.
Geheel eens met Pim. Bij personenauto's staat in deze wet wel de verplichting dat de wielen afgeschermd moeten zijn. Dit staat in 5.2.48 (afdeling 2). Als bromfietsen deze verplichting al zouden hebben, dan had dit in artikel 5.6.48 moeten staan. En daar staat het niet.

Piet
Men moat net alles sizze wat men wit, mar wol alles witte wat men seit

Gesloten